Wydarzenia

WINOBRANIE 2020 – 2.10.2020

To dopiero była integracja! Nasz zespół, trochę w okrojonym składzie i nasi klienci razem. Razem zrywaliśmy winogrona w Winnicy Korol – nasze WINOBRANIE! Winobranie to zbiór winogron i jeden z najważniejszych etapów produkcji wina. Na obu półkulach świata winobranie ma swój czas. Na półkuli północnej zwykle między sierpniem a październikiem. Natomiast na półkuli południowej między lutym a kwietniem.

JESIEŃ jest piękna w winnicy. Tu, na Podlasiu Nadburzańskim winogrona są już dojrzałe, czekają tylko na odpowiedni moment do zbioru. Na krzewach kolorowe liście, kolorowe grona.

https://www.facebook.com/MondovinoWarszawa/posts/2779451259000826

WŁOSKIE WINNICE – listopad 2019

La Farra Winery – to rodzinna firma, która odzwierciedla dynamiczną i pracowitą osobowość rodziny Nardi. Działalność rozpoczęła się w 1997 roku. Podążając za rodzinną tradycją winiarską w ciągu kilku lat zdołała wyrobić sobie markę na rynku krajowym i międzynarodowym, zachowując mocne więzi z własną ziemią. Wiinica znajduje się w Farra di Soligo, dokładnie w środku obszaru Conegliano Valdobbiadene DOCG, ziemi Prosecco Superiore. 

Tu wino wytwarzane jest z szacunkiem do terytorium, do ziemi. Wytwarzając wino z winogron uprawianych we własnych winnicach i ostrożnie stosując nowoczesne techniki enologiczne, aby uzyskać wina o niepowtarzalnej elegancji i jakości.

WŁOSKIE WINNICE – listopad 2019

San Rustico Winery – to rodzinna firma z bardzo długą tradycją w produkcji wina. Swoją działalność zaczęła już w 1870 roku w Marano di Valpolicella, w sercu klasycznego regionu. Firma przekazywana z pokolenia na pokolenie, z ojca na syna. Dzisiaj winnicę prowadzą bracia Marco i Enrico Campagnola kontynuują działalność z pasją i oddaniem. Pozostają wierni tradycjom winiarskim Valpolicella Classica. Marco i Enrico to enolog i agronom, osobiście śledzą każdy etap produkcji: od uprawy winnic, a następnie selekcji i ręcznego zbierania winogron, po tradycyjne metody suszenia i starzenia, które są unikalne w klasycznym regionie Valpolicella. Valopolicella to część regionu Veneto w północno-wschodniej części Włoch, tuż na północ od najbardziej romantycznego miasta świata jakim jest Werona. Krótko mówiąc, od winorośli do butelki. W tym roku obchodzą 150 lat istnienia.